تنظیم دمای یخچال فریزرها

//تنظیم دمای یخچال فریزرها

تنظیم دمای یخچال فریزرها

تنظیم دمای یخچال فریزرها

تعمیر یخچال فریزرهایی که دچار آسیب شده اند همیشه نیازمند تماس با متخصصان و تکنسین های مربوطه نمی باشد و در برخی موارد به دست شما هم می تواند انجام شود. کافی است مقاله های قبلی ما را با جدیت دنبال کنید تا اطلاعات کافی را در این زمینه بدست اورید و بدون نیاز به ابزار و شخص خاصی تمامی مشکلات و خرابی های به وجود امده را برطرف کنید. یکی دیگر از مهم ترین اموری که به تعمیر یخچال و خرابی های یخچال آن ها مربوط می شود‌، تنظیم دمای یخچال فریزرها که با حساسیت بسیاری همراه خواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید تا این امر مشکل را برای یخچال شما با هر برندی که هست شفاف سازی کنیم.

کم و زیاد بودن دمای یخچال ها چه پیامدهایی دارند؟

دمای یخچال ها یکی از مهم ترین ارکان عملکرد صحیح آن ها به شمار می رود، چرا که این دما باعث نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی ها می شود و بررسی آن زمانی اهمیت پیدا می کند که از حالت طبیعی خارج شود. همانطور که می دانید هر یخچالی یک دمای بهینه دارد و اگر از آن دمای بهینه خارج شود شما را با چالش هایی رو به رو خواهد کرد. برای مثال با کم و زیاد شدن این مقدار بهینه شاهد فاسد شدن و یخ زدن بیش از حد مواد غذایی خواهید شد. این حالت کارایی یخچال را به شدت پایین می اورد و موجب ضرر زدن به مصرف کننده و حتی خود یخچال خواهد شد.

به همین جهت آشنایی با سیستم خنک کننده ی این دستگاه ها و چگونگی عملکرد برخی از قطعات مهم موتور یخچال فریزرها می تواند بزرگترین کمک را در این زمینه به شما بکند.

قطعاتی که به درجه و دمای یخچال فریزر مربوط می شوند

در زمینه ی تنظیمات درجه و دمای یخچال فریزرها دو بخش اصلی و مهم وجود دارد که این دو بخش ترموستات و کمپرسور می باشند. در مقاله های قبلی کمپرسور و نحوه ی عملکرد ان را به صورت کامل با هم بررسی کردیم و شما نیز می توانید برای یادآوری آن مقاله را دوباره مطالعه نمایید. یکی از وظایف کمپرسور تولید جریان هوای یخچال می باشد اما ترموستات بر خلاف کمپرسور وظیفه ی ثابت نگه داشتن دما و درجه ی یخچال فریزر را بر عهده دارد. در حقیقت کمپرسور نقش یک کلید را ایفا می کند که با قطع و وصل شدنش کمپرسور را خاموش و یا روشن می کند و باعث ثابت ماندن دما می شود.

سعی کنید درجه ی یخچال را روی همان عدد پیشنهادی بگذارید زیرا در غیر این صورت کمپرسور یخچال مجبور است سخت کار کند تا دمای یخچال را به مقدار تنظیم شده برساند. اگر شرایط به همین صورت ادامه پیدا کند ناچار خواهید شد که کمپرسور را تعویض کنید.

دمای مناسب یخچال و فریزر

متخصصان اعتقاد دارند که دما در یخچال ها برای سالم ماندن مواد غذایی باید بین صفر تا چهار درجه ی سانتی گراد باشد تا بتواند از رشد انواع باکتری ها، قارچ ها و کپک ها جلوگیری کند. دمای یخچال ها و فریزرها کاملا با یکدیگر متفاوت است و باید با دقت تنظیم شود. معمولا دمای مناسب برای یخچال ها بین دو الی شش درجه ی سانتی گراد و این درحالی است که دمای مناسب برای فریزر بین ۱۵- تا ۲۰- درجه ی سانتی گراد انتخاب خواهد شد. البته دقت داشته باشید که میزان این دما برای یخچال هایی با برندهای مختلف کاملا متفاوت خواهد بود و در ادامه به بررسی تک تک آن ها خواهیم پرداخت.

برای مثال در یخچال های ساید بای ساید هرچه از طبقات پایین به سمت بالا برویم دمای مربوطه به مراتب بیشتر خواهد شد و این تنظیم دمایی به این خاطر است که مواد غذایی حساس باید در قسمت های پایینی نگهداری شوند و طبقات بالا مربوط به نوشیدنی ها و مواد غذایی می باشد که دیرتر خراب می شوند.

تنظیم دمای یخچال فریزرها

چگونه دمای ترموستات را تنظیم کنیم؟

این تنظیم دمایی به صورت دستی خواهد بود و کمک شایانی به حفظ و نگهداری مواد غذایی در یخچال و فریزر می کند. در بازار امروزی و یخچال هایی که به فروش می رسند انواع مختلفی از برنامه های تنظیم درجه ی ترموستات مشاهده می شوند که به صورت خطی و دیجیتالی و دایره ای می باشند و از اینجا به بعد کاملا به شما بستگی دارد که چه یخچالی را با چه تنظیم دمای ترموستاتی خریداری می کنید.

می تواند تنظیم درجه را همانطور که در ابتدا اشاره کردیم به صورت دستی و در منزل انجام دهید:

ــ اگر درجه بندی ترموستات شما ه صورت دایره ای بود شما دایره ی تنظیمی را مشاهده خواهید کرد که تعدادی عدد( دو، سه و چهار) به دور آن نوشته شده اند و به صورت مینیمم و ماکسیمم قابل تنظیم خواهند بود.

ــ در صورتی که درجه بندی یخچال شما به صورت خطی بود چند کلمه ی انگلیسی که به فارسی معنی سرد و سردترین می دهند قابل مشاهده هستند که با انتخاب ان ها می توانید دما را کم و کم تر کنید.

ــ تنظیم دمای یخچال فریزرهایی که به صورت دیجیتالی می باشند کمی پیچیده تر بوده و شما باید با استفاده از پنل این کار را انجام دهید. در ابتدا باید پنل را از قفل خارج کنید و انگشت خود را روی گزینه ی آنلاک قرار دهید تا بتوانید گزینه ی تغییر دما را لمس و ان را به هر عددی که می خواهید تغییر دهید.

چگونه دمای ترموستات را تنظیم کنیم؟

تنظیم دمای یخچال های معمولی و غیر ساید

این یخچال ها که فقط یک درجه ی تنظیم دما دارند در اغلب خانه های ایرانی یافت می شوند. عده ای ان ها را قبول ندارند زیرا در چنین سیستم هایی نیم توان درجه ی فریزر و یخچال را به صورت جداگانه تنظیم کرد و همین موضوع کار را دشوار می کند. در اینگونه یخچال ها بهتر است کلید تغییر دما را روی عدد سه قرار دهید و از سالم ماندن مواد غذایی تان اطمینان داشته باشید. فراموش نکنید که هرچه این کلید را به طرف راست ببرید دما را بیشتر و هرچه آن را به طرف چپ ببرید دمای یخچال را پایین تر اورده اید.

مناسب ترین دما برای یخچال ساید بای ساید کدام است؟

 همانطور که می دانید این میزان دما در فصول مختلف سال و در فصل تابستان و زمستان کاملا با هم متفاوت خواهد بود و باید با دقت هرچه تمام تر برای تغییر ان اقدام کنید. ایده آل ترین دما در این نوع یخچال ها عددی بین ۴ یا ۵ درجه ی سانتی گراد خواهد بود. فریزر ساید بای ساید نیز با دیگر برندها متفاوت است و ایده ال ترین دما در آن ها از ۱۸- شروع و تا ۲۰- ادامه پیدا می کند. دقت داشته باشید که در زمان تغییر دما این ادعداد را به خاطر بسپارید تا بتوانید مواد غذایی داخل دستگاه را به بهترین نحو حفظ کنید.

تبدیل درجه ی فارنهایت به سانتی گراد

امروزه بسیاری از یخچال های موجود در بازار بر حسب فارنهایت برنامه ریزی شده اند و این در حالی است که تمامی اطلاعات موجود درباره ی تغییر دما به سانتی گراد خواهد بود. پس لازم دانستیم که این مطلب را با شما به اشتراک بگذاریم تا بتوانید به راحتی فارنهایت را به سانتی گراد تبدیل کنید.

در گام اول عدد درجه ی فارنهایت را ۳۲- کنید.

در گام دوم عددی که به دست امد را بر ۱.۸ تقسیم کنید.

اکنون عددی را به دست آورده اید که همان درجه ی دما بر حسب سانتی گراد می باشد.

نکته: اگر قصد داشتید درجه ی سانتی گراد را به فارنهایت تبدیل کنید تنها کافی است از فرمول زیر استفاده کنید.

فارنهایت= ( عدد مورد نظر× ۱.۸ ) + ۳۲

2020-01-07T11:37:17+03:30

آخرین مقالات

شرکت تضمین سرویس

شرکت تضمین سرویس خدمات تعمیر و سرویس لوازم خانگی اعم از دستگاه های سردکننده مانند ساید بای ساید ها و کولر های گازی و صوت و تصویری های خانگی و شوینده ها مانند لباسشویی و ظرفشویی و سیستم های حرارتی مانند سولاردام و مایکروویو می باشد.

اطلاعات تماس تضمین سرویس

تهران - سه راه امین حضور - خیابان ری - پاساژ ثامن الحجج - ط اول پلاک ۲۸

این یک ابزارک سفارشی است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد

Call Now Buttonتماس با تعمیر لوازم خانگی