شایع ترین ارورهای لباسشویی ال جی

//شایع ترین ارورهای لباسشویی ال جی

شایع ترین ارورهای لباسشویی ال جی

شایع ترین ارورهای لباسشویی ال جی

نمایندگی ال جی یکی از محبوب ترین برندها و کمپانی های حال حاظر دنیا به ویژه در لوازم آشپزخانه می باشد. به گونه ای که در هر خانه ای یک وسیله با برند ال جی یافت می شود و همین موضوع نشان دهنده ی محبوب بودن شرکت ال جی در میان ایرانی هاست.

این شرکت فعالیت رسمی خود را با همین نام در سال ۱۹۹۷ آغاز کرد و در طول سال های فعالیت خود خدمات بسیاری را به مردم سراسر جهان ارائه کرد. این شرکت در سال های اخیر با الهام از فناوری دستی، فناوری اینورتر دایرکت را طراحی و در ماشین لباسشویی های خود تعبیه کرد. این فناوری به الیاف پارچه ها و لباس ها هیچ گونه آسیبی را وارد نمی کند و موجب بهبود عملکرد لباسشویی نیز می شود. محصولات این کمپانی هم همانند دیگر لوازم موجود در بازار گاها دچار آسیب دیدگی و از کار افتادگی می شوند و در مواجهه با شرایط  گوناگون کد های خطایی را در برد خود ظاهر می کنند و به شخص می فهمانند که باید مانع ادامه ی شستشو را از سر راه لباسشویی بردارد. بسیاری از خانم های خانه دار معانی این ارورها را نمی دانند و در صورت ظاهر شدن آن ها در برد دست پاچه شده و نمی دانند چه باید بکنند. باید بدانید که تمام هدف ما از نوشتن این مقاله آشنایی هرچه بیشتر شما با معنا و مفهوم ارورهای ماشین لباسشویی ال جی است پس در ادامه با ما همراه باشید تا روش هایی برای رفع این ارورها پیش رویتان بگذاریم به گونه ای که دیگر نیازی به تعمیرکار ندارید.

چگونه تعمیرکار خودمان باشیم؟

برای اینکه بتوانید مشکلات به وجود امده برای دستگاهتان را تشخیص و آن ها را عیب یابی کنید نیاز به اطلاعات و دانشی دارید که بدون آن ها این امکان برای هیچ شخصی وجود ندارد. تمامی تکنسین ها و کارشناسانی که در مجموعه ی ما فعالیت می کنند دارای چندین سال تجربه ی کاری و مدارک خاصی می باشند و ما این اطمینان را به شما می دهیم که تعمیر ماشین لباسشویی و… را به دست تعمیرکاران ما بسپارید تا همانند روز اولشان شوند. همچنین ما در مقالات مختلفمان این اطلاعات را در اختیار شما قرار داده ایم تا از ان ها استفاده کنید و بدون نیاز به متخصصان ما مشکلات لوازمتان را خودتان برطرف کنید، فراموش نکنید که کمتر شرکت تعمیراتی این کار را انجام می دهد پس به پاس این فداکاری از مقالات قبلی ما هم دیدن کنید.

دسته بندی ارور های ماشین لباسشویی ال جی

به طور کای ارور های لباسشویی ال جی را می توان در دوسته قرار داد. دسته ی اول ارورهایی هستند که به خاطر کوتاهی ها و اشتباهات مشتری و یا شرایطی مثل خرابی شیر آب، قطعی شیر آب و… رخ می دهند. دسته ی دوم نیز ارور هایی هستند که به علت نقص فنی و اشکالات حاصل از ان رخ می دهند. دقت داشته باشید که رفع ارورهای دسته ی دوم توسط تعمیرکاران خبره صورت می گیرد و به دست مصرف کنندگان قابل حل نمی باشند.

CE معنای ارور چیست؟

زمانی که یک اتصال کوتاه به مدار شل شده باشد این ارور در برد دستگاه ظاهر می شود و به این معناست که جریان بیش از حدی به مدار الکتریکی موتور در حال وارد شدن است پس چون پای موتور در میان است باید جدی گرفته شود. معمولا پیشنهاد می شود برای از بین بردن این ارور ماشین لباسشویی به مدت ده الی پانزده ثانیه از جریان برق جدا شده و بعد از گذشت این زمان دوباره روشن شود و برنامه ی جدید اجرا شود تا دیگر شاهد ارور سی ای نباشید.

PE کد خطای نشان دهنده ی چست؟

در صورت مشاهده ی چنین اروری چندین نکته را باید مورد بررسی قرار دهید:

اولین نکته هیدروستات و شلنگ رابط به درام می باشد، دومین نکته ی مورد بررسی برد دستگاه و سومین نکته اتصالات دستگاه می باشد که همگی باید مورد بررسی دقیق قرار گیرند. در صورتی که تمامی این بخش های ذکر شده را چک و از صحت آن ها اطمینان حاصل کردید و باز هم ارور روی صفحه مشاهده می شد وقت آن است که با نمایندگی مربوطه تماس بگیرید و علت را جویا شوید.

CDدر صورت مواجهه با کد خطای چه باید کرد؟

زمانی که چرخه ی خشک شدن رو به اتمام است و دستگاه در حال خنک شدن می باشد شاهد این ارور خواهیم بود که در واقع یک کد خطا نیست و به معنی هشدار برای اطلاع رسانی می باشد زیرا لباس هایی که مرحله ی شستشو و خشک کردن آن ها تمتم می شوند اگر به موقع از لباسشووی خارج شوند ممکن است چروک شوند، پس این خنک کننده با کد سی دی وارد عمل شده و جلوی چروک شدن لباس ها را تا ۳ـ۴ ساعت می گیرد.

DE بررسی معنا و مفهوم ارور

فرض کنید لباس ها را وارد لباسشویی کرده اید و حال نوبت ان رسیده که درب قفل شود، اما ناگهان با ارور دی ای مواجه می شوید. خب شاید متعجب از خود بپرسید تکلیف چیست؟ مگر می شود در آغاز چرخه ی شستشو زمانی که هنوز هیچ اتفاقی صورت نگرفته شاهد ارور باشیم؟ جالب است بدانید که این ارور مخصوص زمانی است که دستگاه نمی تواند درب را قفل و شستشو را شروع کند.

وظیفه ی ما چیست؟‌ ابتدا سعی کنید دکمه ی روشن خاموش را لمس کنید و در مرحله ی بعدی دستگاه را از برق بکشید. در زمان خاموشی دستگاه دکمه ی استارت را به مدت چند ثانیه نگه دارید و سپس دوباره ان را روشن کنید و اگر نمی خواهید این ارور با رهم تکرار شود سعی کنید ماشین را انقدر پر نکنید که درب آن به زور بسته شود.

CLارور چیست؟

این ارور در واقع یک ارور نیست و ان را می توان یک هشدار در زمانی که قفل کودک فعال است بدانیم. برای اینکه از این هشدار رهایی یابید دکمه ی قفل کودک را برای سه ثانیه نگه دارید.

 به چه معناست؟FEکد خطای

زمانی که لباسشویی بیش از حد پر و شیر ورودی آب معیوب باشد ما شاهد این ارور خواهیم بود. برای رفع آن در وهله ی اول شیر آب ها را ببندید. برای اینکه آب دستگاه به صورت کامل تخلیه شود ماشین را روشن و روی حالت اسپین قرار دهید. به محض اینکه اب تخلیه شد دوباره ی چرخه ی شستشو را بزنید و در صورت تکرار کد با متخصصان ما تماس بگیرید.

 چه عواملی دارد؟IEارور

زمانی که شیر فلکه ی آب بسته باشد، فیلتر ورودی مسدود و شلنگ ورودی آب پیچ خورده باشد شاهد این ارور خواهیم بود. همچنین در مواقعی که سوپاپ ورودی آب گرم و سرد مسدود شده این ارور صورت می گیرد.

UEبررسی عوامل ارور

در هنگام بروز این کد خطا باید چندین نقطه را مورد بررسی قرار دهید

اولین نکنته حجم لباس ها و پارچه هایی است که در دستگاه قرار داده اید هرچه بار دیگ کمتر باشد لباسشویی عملکرد بهتری خواهد داشت.

نکته ی دیگری که با بدان توجه شود جنس البسه ی داخل دیگ می باشد.

شیب ماشین لباسشویی ال جی، تاخو، برد دستگاه و استاتور هم از دیگر مواردی هستند که باید مورد بررسی قررا گیرند. در صورت بررسی این موضوعات اگر باز هم ارور را مشاهده کردید بهتر است با متخصصان ما تماس بگیرید تا این مشکلات را برایتان برطرف کنند.

2020-02-08T14:04:38+03:30

آخرین مقالات

شرکت تضمین سرویس

شرکت تضمین سرویس خدمات تعمیر و سرویس لوازم خانگی اعم از دستگاه های سردکننده مانند ساید بای ساید ها و کولر های گازی و صوت و تصویری های خانگی و شوینده ها مانند لباسشویی و ظرفشویی و سیستم های حرارتی مانند سولاردام و مایکروویو می باشد.

اطلاعات تماس تضمین سرویس

تهران - سه راه امین حضور - خیابان ری - پاساژ ثامن الحجج - ط اول پلاک ۲۸

این یک ابزارک سفارشی است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد

Call Now Buttonتماس با تعمیر لوازم خانگی