انواع یخچال فریزرها و معایب آن

//انواع یخچال فریزرها و معایب آن

انواع یخچال فریزرها و معایب آن

انواع یخچال فریزرها و معایب آن

انواع بخچال فریزرها و معایب آن وجود دارد که علاوه بر تفاوت های ظاهری دارای تفاوت های آشکاری در طراحی داخلی شان هستند. در برخی موارد این طراحی داخلی است که ویژگی ها و امکاناتی که یخچال ارائه می کند را نسبت به یک یخچال دیگر برتری می بخشد.

یخچال فریزرهایی که بعد از گذشت مدتی دچار آسیب می شوند برای تعمیر یخچال باید کار را به افرادی بسپارید که در این زمینه با تجربه هستند موضوع خرابی یخچال چیزی نیست که بتوانیم به سادگی از آن گذر کنیم و نادیده اش بگیریم، اگر سری به بازار و نمایندگی های فروش یخچال بزنید متوجه خواهید شد که قیمت ها نسبت به قبل افزایش چشم گیری داشته اند، همین موضوع می تواند اهمیت نگهداری صحیح از یخچال فریزرها را دو چندان کند.در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت ها و خصوصیاتی که یخچال های مختلف موجود در بازار دارند آشنا کنیم.

یخچال هایی که فریزرشان در قسمت پایینی قرار گرفته است:

همانطور که می دانید طراحی این دسته از یخچال ها به گونه ای است که یخچال در قسمت بالا و فریزر در بخش پایینی قرار گرفته است. در این نوع معمولا یخچال قرار گرفته در قسمت بالایی به مراتب بزرگتر از فریزر بود و حجم مواد غذایی زیادی را در خود جای می دهد و به طبع چندان مناسب برای خانواده هایی که بیشتر خوراک مصرفی شان را فریزر می کنند نمی باشد. البته در برخی مدل ها مشاهده شده که اندازه ی یخچال و فریزر با هم برابر است. طراحی فریزر این یخچال به گونه ای است که دارای تعدادی کشو با عمق زیاد می باشد به همین جهت شما برای پیدا کردن مواد غذایی یخ زده با چالش رو به رو خواهید شد. پس فراموش نکنید که اگر علاقه مند به مصرف غذاهای تازه و غیر یخی هستید برای خرید این یخچال ها اقدام کنید.

انواع یخچال فریزرها و معایب آن

 یخچال هایی که فریزرشان در قسمت بالایی قرار گرفته است:

طراحی این یخچال ها با قرار گرفتن فریزر در بخش پایینی و یخچال در قسمت بالایی تکمیل و وارد بازار شده است. در این مدل نیز یخچال به مراتب اندازه ای بزرگتر از فریزر دارد اما اکثر یخچال هایی که از این قاعده برای طراحی پیروی می کنند یخچال و فریزر را هم اندازه می سازند. از آنجایی که فریزر در قسمت بالایی یخچال قرار گرفته است شما قادرید در هر زمان که می خواهید از مواد غذایی یخ زده استفاده و ان ها را جا به جا کنید بدون این که نیاز به یک سانتی متر خم شدن داشته باشید.

این طراحی بر خلاف مدل فریزر پایین، مخصوص کسانی است که از غذاهای یخ زده استفاده می کنند و می خواهند دسترسی اسانی به فریزر داشته باشند. اما فراموش نکنید که اگر تصور کنید که قرار است از فریزر استفاده ی بیشتری کنید و اشتباها این مدل را خریداری کنید دچار چالش ها و دردسرهایی برای دسترسی به سبد ها و طبقات یخچال خواهید شد.

یخچال های دو قلو:

این دو قلوهای افسانه ای در نگاه اول شباهت بسیار زیادی با یخچال فریزرهای ساید بای ساید دارند در حالی که از لحاظ فنی تفاوت های آشکاری میانشان وجود دارد. البته جالب است بدانید که ساید بای ساید هم نوعی یخچال دو قلو است که کمی آپدیت شده و دچار تغییراتی شده است.

یخچال های ساید بای ساید به داشتن فریزرهای کم جا و کوچک معروفند و فقط زیادی غول هستند و سایزی که ما از بیرون می بینیم واقعا آن چیزی نیست که وجود دارد البته ساید بای ساید های فرنچ دور و یا سی و دو فوتی بسیار جا دار بوده اما قیمت بسیار بالایی دارند.

اما یخچال های دو قلو بر خلاف ساید بای ساید ها دارای فضای بیشتری هستند و بیخودی فضای آشپزخانه را اشغال نمی کنند و این در حالی است که یخچال های دو قلو تفاوت قیمت چندانی با ساید بای ساید ها ندارند. قبل از هر چیزی باید بدانید که اگر آشپزخانه ی کوچکی دارید اصلا نباید به سراغ این دسته از یخچال ها بروید. یخچال های دو قلو معمولا انتخاب خانواده های پر جمعیت هستند.

معایب استفاده از یخچال فریزر مشکی

یخچال فریزرهای مشکی بسیار شیک و جذاب بوده و اگر با دیگر لوازم ست شوند جلوه ی ویژه ای را به آشپزخانه ی شما خواهند داد. این یخچال ها تفاوت قیمت چندانی با دیگر یخچال های موجود در بازار ندارند و لازم نیست نگرانی از این بابت داشته باشید.

اما این یخچال ها هم همانند هر یخچال دیگری مزایا و معایبی دارند که بهتر است با ان ها اشنا شوید. شاید از خود بپرسید یخچال به این زیبایی چه عیب و ایرادی می تواند اشته باشد؟ خب زیاد ذهنتان را درگیر نکنید زیرا جواب سوال شما پیش ماست، یخچال های مشکی تا زمانی که خطو خشی ندارند بسیار زیبا هستند و نمی توان ایرادی به ان ها وارد کرد اما همین که دچار ضربه بشوند جلوه ی خود را از دست می دهند و دیگر شبیه قبل نخواهند شد. از انجایی که رنگ بدنه ی این یخچال ها تیره است، جای انگشتان و لکه ها را به خوبی به نمایش می گذارند و به زبان ساده تر همواره باید دستمال در دست به دنبال پاک کردن لکه ها باشید.

انواع یخچال فریزرها و معایب آن

یخچال های سفید و یخچال های سیلور چه مزایا و معایبی دارند؟

یخچال های سفید :

طرفداران زیادی دارند و در بیشتر خانه ها دیده می شوند زیرا علاوه بر قیمت پایین تری که نسبت به مدل های سیلور و مشکی دارند، خط و خطوط کثیفی و لکه ها را به چشم نمی آورند و به راحتی با هر وسیله ای در اشپزخانه ست می شوند.

یخچال فریزرهای سیلور یا نقره ای :

بسیار مدرن تر از یخچال های سفید هستند و جلوه ی ویژه ای را با تلفیقی از مدرنیته به آشپزخانه ی شما خواهند داد. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که یخچال فریزرهای نقره ای به علت داشتن رنگ خنثی، راحت تر از یخچال های سفید و مشکی با لوازم آشپزخانه ست می شوند و قیمت بالاتری هم دارند. اما می توان گفت اکثر یخچال هایی که امروزه در بازار وجود دارند همگی نقره ای هستند و این یخچال های در هر خانه ای پیدا می شوند.

یخچال هایی که در هتل ها استفاده می شوند از چه نوعی هستند؟

یخچال های هتلی همانطور که می دانید خیلی جمع و جور هستند و در نگاه اول اصلا برای خانه ها مناسب نخواهند بود. اما متاسفانه افرادی هستند که به علت عدم فضای کافی در اشپزخانه مجبور می شوند از این یخچال ها استفاده کنند. یخچال های هتلی علاوه بر فضای کمی که اشغال می کنند، قیمت پایین تری نیز دارند و ظرفیتشان بین سه تا هفت فوت است. اما مهم ترین عیبی که دارند نداشتن جایخی و فریزر است و به همین دلیل افرادی که از این یخچال ها استفاده می کنند باید قید غذاهای فریز شده را بزنند و هر چیزی را تازه به تازه مصرف کنند.

یخچال هایی با رنگ فانتزی

این دسته از یخچال ها شامل رنگ های عجیب و غریب نمی شوند اما توسط افرادی که می خواهند آشپزخانه ی عجیب و غریبی داشته باشند انتخاب می شوند. برای مثال یخچالی با رنگ قرمز، سبز، ابی و… را در اشپزخانه و در کنار دیگر لوازم برقی تصور کنید قطعا ست کردن و ایجاد هارمونی رنگ در میان این لوازم بسیار دشوار خواهد بود.

اما برای ان دسته از دوستانی که می خواهند یخچال فانتزی انتخاب کنند پیشنهاد هایی داریم: اول از همه به یاد داشته باشید که بهتر است از رنگ های ملایم و شاد استفاده کند زیرا رنگ های تند سریعا دل را می زنند و باعث پشیمانی تان خواهند شد. دوم این که این یخچال ها بعد از مدتی تبدیل به نمایشگاهی از اثر انشگتان اعضای خانواده خواهند شد و بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق روی بدنه ی ان ها کمی روغن معدنی بزنید.

در هنگام خرید به یاد داشته باشید که جنس یخچال فانتزی که می خرید حتما استیل اصل باشد زیرا برخی از سازندگان از طرح استیل استفاده می کند و اصطلاحا شما را فریب می دهند.

انواع یخچال فریزرها و معایب آن ها

نکته:

حال که تا این قسمت از مقاله با ما همراه بودید می خوایم به عنوان هدیه به شما راه حلی برای از بین بردن بوی بد یخچال ارائه کنیم:

برای این کار کمی ذغال را بکوبید ( دقت داشته باشید که نباید کاملا له شود) آن را داخل کیسه ی پلاستیکی ریخته و در طبقات بالای یخچال قرار دهید. هر چند وقت یک بار هم می توانید کیسه را در معرض افتاب قرار دهید تا خشک شود و دوباره قابلیت ارز بین بردن بوی بد یخچال را به دست اورد.

همچنین می توانید دیواره ی داخلی یخچال را هم هر چند وقت یک بار با محلول جوش شیرین و اب تمیز کنید.

2019-12-23T17:00:29+03:30

آخرین مقالات

شرکت تضمین سرویس

شرکت تضمین سرویس خدمات تعمیر و سرویس لوازم خانگی اعم از دستگاه های سردکننده مانند ساید بای ساید ها و کولر های گازی و صوت و تصویری های خانگی و شوینده ها مانند لباسشویی و ظرفشویی و سیستم های حرارتی مانند سولاردام و مایکروویو می باشد.

اطلاعات تماس تضمین سرویس

تهران - سه راه امین حضور - خیابان ری - پاساژ ثامن الحجج - ط اول پلاک ۲۸

این یک ابزارک سفارشی است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد

Call Now Buttonتماس با تعمیر لوازم خانگی