شایع ترین خرابی های یخچال فریزر

//شایع ترین خرابی های یخچال فریزر

شایع ترین خرابی های یخچال فریزر

شایع ترین خرابی های یخچال فریزر و نشتی آب از یخچال، زمانی که شما به عنوان یک مصرف کننده اطلاعات لازم را در اختیار دارید،‌ می تواند از پر کردن یک لیوان آب هم آسان تر باشد. مشکلات و خرابی های بسیاری ممکن است برای لوازم آشپزخانه به وجود آید اما در نظر داشته باشید که همه ی آن ها برطرف خواهند شد. در برخی موارد حتی لازم نیست که با متخصص مربوطه تماس بگیرید و می توانید با استفاده از آگاهی ها و اطلاعاتی که ما در اختیارتان قرار می دهیم خودتان به راحتی یخچال را عیب یابی و مشکلش را برطرف نمایید.

به منظور آشنایی بیشتر شما با این قبیل مشکلات و رفع آن ها در این مقاله سعی داریم شایع ترین خرابی های یخچال فریزر و نشتی آب از یخچال را به صورت جداگانه بررسی کنیم.

اگر یخ ساز یخچال دچار مشکل شد چه باید بکنیم؟

در بسیاری از موارد مشاهده شده است که افراد در هنگام استفاده از یخ ساز و درست زمانی که قصد داشتند آب یخ بنوشند متوجه شده اند که این قسمت از یخچال دچار آسیب شده و دیگر کارایی سابق را ندارد. خب تکلیف ما در مواجهه با این مسئله چیست؟ آیا باید قید آب یخ را بزنیم؟ و یا اینکه اصلا چگونه می توانیم این مشکل را برطرف کنیم؟

در گام اول بهتر است بدانید که این موضوع ممکن است نشات گرفته از ایرادات مربوط به تامین آب دستگاه باشد. توجه داشته باشید که باید قطعات مرتبط با تامین آب را با جدیت بررسی کنید و مطمئن شوید که گرفتگی و انسدادی در آن ها وجود ندارد. اگر مورد ذکر شده را بررسی کردید و مشکلی وجود نداشت ولی دستگاه به همان روند قبلی کار می کرد بهتر است لوله ی ورودی آب را هم چک کنید،‌ اگر این مسیر این لوله دچار گرفتگی شده باشد و یا حتی آب در داخل آن یخ زده باشد، این مسیر بسته و تامین آب یخ ساز یخچال به درستی صورت نخواهد گرفت.

اگر یخ ساز یخچال دچار مشکل شد چه باید بکنیم؟

یکی دیگر از محیط هایی که باید مورد بررسی قرار گیرد سوپاپ ورودی دستگاه است. یخ سازهایی که برای یخچال فریزرها در نظر گرفته می شوند معمولا دارای یک سوپاپ زینی شکل متصل به منبع آب هستند که در صورت گرفتگی و انسداد این سوپاپ ها شاهد کار نکردن یخ ساز خواهیم بود. این مشکل را هم خودتان در منزل و بدون نیاز به تماس با نمایندگی تعمیر یخچال خاصی می توانید برطرف کنید فقط کافی است که گرفتگی های ذکر شده را از بین ببرید تا یخ ساز یخچالتان مثل روز اول شروع به کار کند.

همچنین در نظر داشته باشید که بررسی بخش دیگری نیز برای تعمیر یخچال لازم است و این بخش شیر ورودی الکتریکی نام دارد. وظیفه ی این شیر الکتریکی قطع و وصل اب ورودی به یخ ساز خواهد بود و خرابی ان باعث می شود جریان اب ورودی قطع و یا با مشکل مواجه شود. از این رو بهتر است شیر الکتریکی را از نمایندگی یخچالتان تهیه و ان را تعویض کنید.

چرا یخچال فریزر ها خنک نمی کنند؟

یکی از مهم ترین اسیب هایی که گریبن یخچال ها را می گیرد و نیاز به تعمیر هر چه سریع تر دارد مربوط به خنک نشدن دستگاه می شود. به گونه ای که هنگام باز کردن درب یخچال، هوایی  گرم به صورتتان برخورد خواهد کرد و باعث تعجبتان خواهد شد. کم پیش می آید که یخچال ها توانایی خنک کردن فضای داخلی و مواد غذایی را نداشته باشند اما اگر یخچالی این خرابی را تجربه کرد باید سریعا مورد بررسی قرار گیرد.

در گام اول اتصال یخچال را به ورودی برق چک و از صحت ان اطمینان حاص کنید زیرا ممکن است در هنگام باز کردن درب یخچال متوجه خاموش بودن چراغ ان شوید. برای تعمیر چنین یخچالی در منزل لازم است که دمای یخچال را نیز اندازه گیری نمایید و در صورت افزایش دمای ناگهانی، دمای مناسب را انتخاب و تنظیم کنید. تنظیم دمای یخچال ها کار بسیار مهمی است که باید از قبل درباره ی آن اطلاعات کافی را در اختیار داشته باشید.

همچنین وجود گرد و غبار بر روی کندانسور یکی دیگر از دلایل سرد نشدن یخچال فریزر مورد نظر است. توجه داشته باشید که اگر بر روی کویل ها گرد و غبار وجود داشته باشد تبادل حرارتی به خوبی انجام نمی گیرد و موجب فشار مضاعف بر موتور دستگاه خواهد شد. سعی کنید برای جلوگیری از چنین رخدادی،‌ حداقل سالی یک بار کویل های کندانسور را تمیز کنید و اجازه ندهید گرد و غبار آن را مدفون کند. همچنین بهتر است فن کندانسور یخچال را هم مورد بررسی قرار دهید.

نشتی آب از یخچال، کابوس خانم های خانه دار

شایع ترین خرابی های یخچال فریزر و نشتی آب از یخچال قطعاتی است که مرتبط با آب دستگاه هستند به سرعت و در صورت عدم رسیدگی دچار خرابی می شوند و ایجاد هرگونه مشکل در عملکرد آن ها مشکلات نشتی آب را به دنبال خواهد داشت. لوله های اتصالات آبی را در بخچال بررسی و تا انجایی که می توانید سالم نگهشان دارید. اگر انسداد یا نشتی در این لوله ها وجود داشت برای از بین بردنشان سریعا اقدام کنید. زیرا در غیر این صورت آشپزخانه تان غرق خواهد شد. علل نشتی آب از یخچال می تواند عوامل و دلایل زیادی داشته باشد که از جمله ی آن ها می توانید به تراز نبودن یخچال هم اشاره کنیم.

در زمانی که شما یخچال را بی دقت در قسمتی از آشپزخانه قرار می دهید و توجهی به تراز بودن ان نمی کنید، اب داخل سینی یخچال از ان خارج شده و ابتدا در زیر دستگاه جمع می شود و انقدر ادامه می یابد که به فرش و دیگر بخش های آشپزخانه تان هم می رسد.

از این مورد به سادگی گذر نکنید و ان را جدی بگیرید زیرا جمع شده آب و نشتی اش می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد و هزینه های هنگفتی را روی دستتان بگذارد.

نشتی آب از یخچال

سر و صدای زیاد یخچال ها چه علتی دارد؟

یخچال هایی که سر و صدای زیادی دارند آرامش خانه ها به ویژه در هنگام شب که هیچ صدایی در خانه نیست را بر هم می زند. تعمیر این گونه یخچال ها کار بسیار آسانی بوده و بعضا نیای به ابزار خاصی هم ندارد فقط کافی است منبع صدا را به خوبی تشخیص داده و بتوانید با آگاهی و دانشی که ما در اختیارتان قرار می دهیم با ان مقابله کنید. از طرفی بهتر است بدانید که همیشه این سر و صدا مشکل کوچک و بی دردسری نیست و در برخی موارد نوع ان متفاوت خواهد بود به گونه ای که بسیاری از متخصصین ان را مشکلی جدی می دانند.

همانطور که در ابتدای این پاراگراف ذکر کردیم سرو صداهایی که یخچال ها از خود تولید می کنند عوامل گوناگونی دارند که از مهم ترین ان ها می توانیم به خرابی فن کندانسور اشاره کنیم. نقش این فن در یخچال ها انقدر حیاتی بوده که علاوه بر تاثیر بر عدم خنک شدن یخچال ها می تواند باعث بروز صداهای وحشتناک در یخچالتان شود. یکی دیگر از عوامل ایجاد صدا می تواند مربوط به موتور فن اپراتور باشد.

این موتور که در داخل فریزر قرار دارد وظیفه ی کشش هوای کویل های اپراتور را بر دوش می کشد و از نشانه های تشخیص خرابی ان می توانیم به باز کردن درب فریزر اشاره کنیم به گونه ای که اگر درب فریزر را باز کردید و متوجه شدیدتر بودن صدا شدید این موضوع نشان می دهد که فن موتور اپراتور دچار خرابی شده است و باید تعمیر شود.

کمپرسور یخچال را به یاد دارید؟ در مقاله های قبلی به تشریح کامل ان و نحوه ی عملکردش پرداختیم. یکی دیگر از عوامل ایجاد سرو صدا در یخچال فریزر های می توانید به خرابی در این بخش مرتبط شود. این بخش مهم ترین و گران قیمت ترین قسمت دستگاه است که تعویض ان هزینه ی زیادی را به همراه دارد و در بسیاری از موارد خریدن یک یخچال جدید بسیار به صرفه تر خواهد بود. مراقب این ناحیه باشید و اجازه ندهید که چیزی عملکردش را مختل کند.

2020-01-07T11:15:28+03:30

آخرین مقالات

شرکت تضمین سرویس

شرکت تضمین سرویس خدمات تعمیر و سرویس لوازم خانگی اعم از دستگاه های سردکننده مانند ساید بای ساید ها و کولر های گازی و صوت و تصویری های خانگی و شوینده ها مانند لباسشویی و ظرفشویی و سیستم های حرارتی مانند سولاردام و مایکروویو می باشد.

اطلاعات تماس تضمین سرویس

تهران - سه راه امین حضور - خیابان ری - پاساژ ثامن الحجج - ط اول پلاک ۲۸

این یک ابزارک سفارشی است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد

Call Now Buttonتماس با تعمیر لوازم خانگی